Wiadomość

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Szkolny Klub Krótkofalowców SP3PGR z Poznania jest organizatorem w okresie od 1 do 19 czerwca 2015 roku akcji dyplomowej "ENIGMA", w nawiązaniu do tegorocznych obchodów 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej, ku pamięci polskich kryptologów Jerzego Różyckiego, Mariana Rejewskiego i Henryka Zygalskiego i ich współpracowników, którzy łamiąc szyfry Enigmy zdaniem wielu historyków przyczynili się do sukcesów aliantów na wielu frontach i szybszego zakończenia wojny. Pomysłodawcą akcji są poznańscy twórcy internetowej gry kryptologicznej ŁAMACZE SZYFRÓW, dostępnej pod adresem http://lamaczeszyfrow.pl, a w wersji anglojęzycznej pod adresem http://codebreakers.eu.

Stacjami przyznającymi punkty do dyplomu są: SN0ENIGMA (15 pkt.), SP3ZAT, SP3POZ, SP9KJU (po 10 pkt.), SP3DDP, SP3OL, SP3HUO, SP3WXI, SQ3OPM, SP9MDY (po 5 pkt.). Warunkiem otrzymania dyplomu jest nawiązanie co najmniej jednego QSO/HRD ze stacją okolicznościową SN0ENIGMA oraz uzyskanie poniższych progów punktowych:
- dla stacji polskich co najmniej 70 pkt.,
- dla stacji spoza Polski co najmniej 50 pkt.,
- dla stacji DX co najmniej 30 pkt.

Łączności ze stacjami przyznającymi punkty można powtarzać w kolejnych dniach akcji lub w danym dniu na innym paśmie lub innym rodzajem emisji. Dostępne są pasma KF i emisje CW, SSB i DIGI. Zgłoszenia na dyplom wydawany w postaci elektronicznej wraz z wykazem wymaganych łączności należy wysłać na adres e-mailowy klubu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do końca czerwca 2015. W akcji, oprócz nadawców będzie mile widziany także udział nasłuchowców, na zasadach opisanych powyżej.

Niniejszy regulamin akcji dostępny jest na stronie http://qrz.com/db/sp3pgr . Na tej stronie prezentowany będzie także wzór karty QSL stacji okolicznościowej oraz samego dyplomu.

Serdecznie zapraszam do spotkań w eterze życząc spełnienia warunków otrzymania dyplomu.

Jacek SQ3OPM

Joomla templates by a4joomla