Wiadomość

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


Prezentacje w ramach programu Radio Reaktywacja dotyczyły hobby, którego ojcem można nazwać Samuela Morse'a obok Marconiego i Popowa (twórców radia).
Przedstawianie komunikacji w sposób uporządkowany i skodyfikowany, a przy tym wesoły, dawało efekt zamierzony, tzn. coraz więcej słuchających zatrzymywało się przy stanowisku radiotelegrafistów – tak zostaliśmy zaprezentowani podczas otwarcia festynu przez prowadzącą Panią Dyrektor. 
Pierwsze łączności wykonane przez młodzież nie zawsze były zakończone sukcesem ale dawały też wiele satysfakcji. 
Uczniowie sami podzielili łączności na łatwiejsze i trudniejsze – te prowadzone w pasmie 2 m w modulacji FM oraz te prowadzone na 40m w modulacji SSB (z szumem otoczenia itp.).
Również dyskusje z rodzicami i opiekunami naszych milusińskich wiązały się z ciekawymi pytaniami dotyczącymi komunikacji lądowej, morskiej i powietrznej. 
Po każdej łączności dzieci otrzymywały pamiątkowe dyplomy, karty QSL oraz zaproszenia do klubu SP3ZAC by dalej próbować swoich sił jak i rozwijać umiejętności operatorskie.
Dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej za wspaniałe przyjęcie jak i możliwość podzielenia się tym co nas fascynuje a i młodych ludzi może zainteresować.

Prezentację poprowadzili: Krzysztof SP3WXI, Bogdan SP3DOG i Adam SP3WXK.

IMG 8327IMG 8331

Joomla templates by a4joomla