Wiadomość

SP3CCT SK18 czerwca 2023 roku zmarł Kol. Wojciech Duda SP3CCT, przed laty współzałożyciel i wieloletni członek Klubu Krótkofalowców PZK im. Zygmunta Bresińskiego TPKX przy Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, od chwili powstania w 1987 roku używającego znaku wywoławczego SP3PSM. Znakomity telegrafista, oceniający egzaminy organizowane przez PIR. Aktywny na pasmach, m.in. w 2021 roku był zwycięzcą jesiennych Zawodów Poznańskich.

Rodzinie i Bliskim w imieniu Zarządu Oddziału Poznańskiego PZK składam wyrazy głębokiego współczucia oraz wsparcia i otuchy w tym trudnym okresie

Jacek Behrendt SP3JB, prezes Oddziału
 
Uroczystości pogrzebowe Śp. Wojciecha Dudy rozpoczną się w sobotę 24 czerwca o godz. 11:00 Mszą św. na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Borówkowej w Suchym Lesie.

SP3AFO SK30 grudnia 2021 roku zmarł Kol. Marian Tofil SP3AFO (ur. 1941). Przed laty, jako SP6AFO związany z Klubem Łączności PZK SP6PCB w Brzegu. Członek naszego Oddziału, współzałożyciel i wieloletni prezes Klubu Krótkofalowców PZK im. Zygmunta Bresińskiego TPKX przy Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, od chwili powstania w 1987 roku używającego znaku wywoławczego SP3PSM. Przez wiele lat z dużym oddaniem poświęcał się działalności w klubie, promując nasze hobby wśród uczniów piątkowskich szkół podstawowych, także podczas licznych festynów organizowanych przez spółdzielnię. Wyróżniony w 1994 roku Odznaką Honorową PZK nr 382. 

Rodzinie i Bliskim w imieniu Zarządu Oddziału Poznańskiego PZK składam wyrazy głębokiego współczucia oraz wsparcia i otuchy w tym trudnym okresie

Jacek Behrendt SP3JB, prezes Oddziału
 
Uroczystości pogrzebowe Śp. Mariana Tofila rozpoczną się w piątek 7 stycznia o godz. 9:30 w kościele pw. Opatrzności Bożej na poznańskim Piątkowie, po czym będą kontynuowane na pobliskim cmentarzu przy ul. Łowmiańskiego 60.

P.S.
W ostatniej ziemskiej drodze śp. Mariana SP3AFO uczestniczyła liczna grupa krótkofalowców, w tym także władze Oddziału na czele z prezesem Jackiem SP3JB. Przed złożeniem urny do grobu ojca w imieniu rodziny pożegnał starszy z synów. W imieniu Zarządu Oddziału wiązankę na grobie złożył i w rozmowie z synami kondolencje przekazał prezes Jacek SP3JB, a w imieniu Komisji Rewizyjnej Oddziału kwiaty złożył Jacek SP3NUH.

 

SP3BVA SK

22 grudnia 2021 roku odszedł od nas Kol. Andrzej Urbański SP3BVA (ur. 1947), zasłużony dla środowiska poznańskiego krótkofalowiec. Z naszym hobby zetknął się po raz pierwszy, jako kilkunastoletni chłopak na początku lat 60. we wrzesińskim radio klubie. Tam też ukończył kurs krótkofalarski zakończony pozytywnie zdanym egzaminem na obozie harcerskim latem 1965 roku. Pierwszą licencję ze znakiem SP3BVA otrzymał 1 września 1966 roku i wstąpił do PZK. W 1967 roku ukończył poznańskie Technikum Łączności i rozpoczął pracę we wrzesińskim „Tonsilu”. Był współzałożycielem działającego przy tych zakładach klubu SP3KFI. Od 1971 roku związany ze Śremem, gdzie podjął pracę w Odlewni Żeliwa HCP. W 1974 współtworzył klub SP3KUJ w tym mieście, pełniąc w nim później funkcję wiceprezesa i prezesa. Od 1999 roku był członkiem SP OTC, był także we władzach Oddziału Poznańskiego PZK, w latach 2006-2015 QSL Managerem OT-08 PZK. Uczestnik wielu zawodów krajowych i międzynarodowych, a także operator wielu stacji okolicznościowych. Pracował na pasmach KF i UKF, miał potwierdzonych 248 podmiotów z listy DX CC. Dla Andrzeja praca na rzecz innych czy środowiska zawsze była ważniejszą od aktywności pod własnym znakiem. Także poznańskie kluby SP3POH i SP3PGR wiele mu zawdzięczają. Brał udział  w wielu wyjazdach na Lednicę organizowanych przez ten pierwszy oraz był jednym z operatorów odpowiedzialnych za pracę stacji klubowej w początkach działalności tego drugiego. Od lat zmagał się z chorobą nerek i wymagał częstych dializ. Spoczął na cmentarzu we Wrześni. Pozostaniesz Andrzeju na zawsze w naszej pamięci.

Rodzinie i Bliskim w imieniu Zarządu Oddziału Poznańskiego PZK składam wyrazy głębokiego współczucia oraz wsparcia i otuchy w tym trudnym okresie.

Jacek Behrendt SP3JB, prezes Oddziału
 

SP3JXB SK23 kwietnia 2021 roku przegrał walkę z chorobą Kol. Stanisław Nowak SP3JXB, zasłużony dla środowiska poznańskiego krótkofalowiec. Współtwórca i od ponad 50 lat związany z Harcerskim Klubem Łączności SP3ZAC, a w ostatnich latach także z klubami SP3PML czy SP3PGR. Propagator "łowów na lisa", dobry konstruktor. Do ostatnich dni aktywny na pasmach KF i UKF. Uczestnik wielu edycji zawodów organizowanych przez Oddział Poznański PZK czy kluby SP3PML i SP3PSM. Wspaniały kolega krótkofalowiec, służący swoją radą i pomocą wszystkim potrzebującym.

Rodzinie i Bliskim w imieniu Zarządu Oddziału Poznańskiego PZK składam wyrazy głębokiego współczucia oraz wsparcia i otuchy w tym trudnym okresie

Jacek Behrendt SP3JB, prezes Oddziału
 
Uroczystości pogrzebowe Śp. Stanisława Nowaka rozpoczną we wtorek 4 maja o godz. 12:00 na cmentarzu parafialnym przy ul. Bluszczowej 14 w Poznaniu.

P.S.
W ostatniej ziemskiej drodze śp. Stanisława SP3JXB uczestniczyła liczna grupa krótkofalowców, w tym także władze Oddziału na czele z prezesem Jackiem SP3JB, który wraz z Piotrem SP3RAX złożyli wiązankę kwiatów. Najliczniejszą grupę krótkofalowców obecną na cmentarzu stanowili przedstawiciele Harcerskiego Klubu Łączności SP3ZAC, ale byli także prezesi klubów SP3PML, SP3PGR czy SN3PPW.

Joomla templates by a4joomla