Wiadomość

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


Uczestnicy: polscy i zagraniczni nadawcy indywidualni, stacje klubowe oraz nasłuchowcy. W szczególności do udziału zapraszamy nadawców z długim stażem oraz członków Klubu Seniorów Polskiego Związku Krótkofalowców SP OTC.
Patronat honorowy: Prezes Polskiego Związku Krótkofalowców.
Data i czas zawodów: 24 stycznia 2016 w godzinach od 6.00 do 8.00 UTC (7.00 – 9.00 LT). W dziennikach obowiązuje zapis czasu UTC.
Pasmo: 3,5MHz według zaleceń bandplanu.
Emisje: CW, SSB, RTTY. Z tą samą stacją można nawiązać trzy punktowane łączności – jedną na CW, drugą na SSB, trzecią na RTTY.
Uwaga! obowiązuje praca z mocą nie przekraczającą 100W OUT i całkowity zakaz nadawania 5 minut przed i 5 minut po zawodach. W jednym czasie można emitować tylko jeden sygnał.
Wymiana grup kontrolnych: RS(T) + liczba lat posiadania licencji krótkofalarskiej. Dodatkowo skrót OT podają członkowie Klubu Seniorów PZK. Np. 599 27, 599 45 OT. Operatorzy stacji klubowych podają liczbę lat posiadania licencji przez klub, a jeśli indywidualnie są członkami SPOTC to dodają również OT.
Punktacja: suma wszystkich lat według grup kontrolnych plus liczba lat własnej licencji (własne lata liczymy tylko jeden raz) plus premia.
Premia: Premię 25pkt daje każde QSO z członkiem SP OTC, czyli stacją podającą OT w grupie kontrolnej. Premię 50 pkt daje każde QSO ze stacją organizatora SPØOTC, która nie jest klasyfikowana w zawodach.
Wynik końcowy: suma wszystkich punktów.
Nasłuchowcy: obowiązuje odebranie znaków i grup kontrolnych obydwu stacji. Punkty i premia od danej stacji mogą być naliczone trzykrotnie, (CW, SSB, RTTY). Punktacja – jak dla nadawców, bez dodawania własnego stażu.
Klasyfikacje:
– Grupa A – Stacje członków SP OTC
– Grupa B – Pozostałe stacje indywidualne i klubowe z wyjątkiem QRP

– Grupa C – Stacje QRP (max 5W OUT)
– Grupa D – Nasłuchowcy

Nagrody:
Grawertony (deski) za I miejsca, dyplomy drukowane za II i III miejsca w każdej kategorii, pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w wersji elektronicznej dla wszystkich stacji, które nadeślą dziennik zawodów.

Specjalny upominek przewidziano dla najstarszego stażem uczestnika zawodów, stacji indywidualnej (według lat licencji podawanych w grupie kontrolnej).
Dzienniki łączności: elektroniczne w formacie Cabrillo, w terminie 14 dni od daty zawodów, na adres e_mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Uwaga: Koledzy Seniorzy mający problemy z logowaniem elektronicznym mogą przesłać dzienniki papierowe według klasycznych wzorów w terminie 14 dni na adres: Jerzy Gomoliszewski SP3SLU, ul. P.O.W. 3/34, 62-700 Turek.

Rozliczenie i publikacja wyników: do końca lutego 2016, wyniki ukażą się na stronach internetowych SP OTC, PZK, będą przesłane do Świata Radio i innych publikatorów.

Komisja zawodów: Zarząd Klubu Seniorów Polskiego Związku Krótkofalowców

 

 

Zródło http://spotc.pzk.org.pl/zawody-spotc

Joomla templates by a4joomla